Pohyb adeptov v Tatrane neustáva

13.07.2017, Šéfredaktor
Slabšia kulisa pod Tatrami je skôr výhodou pre súperov

Pomaly sa schyľuje k finále letnej prípravy prvoligistov, medzi ktorých patrí aj Tatran Prešov. Na zelenobielych čaká záverečná herná previerka s AEK Atény, pričom ostatní zo širšieho kádra by si mali zmerať sily s Bardejovom. Hoci pôvodne sa uvažovalo o dotiahnutí ešte jedného atraktívneho súpera, zrejme z toho zišlo. Takže pre trénera Miroslava Janteka zostáva už len minimum možností na otestovanie si nových adeptov priamo v súperení

image

Východniari minulý týždeň absolvovali v Česku zápolenia v rámci Perleťového pohára, kde uhrali sľubné výsledky, keď v riadnom hracom čase remizovali s Vysočinou Jihlava aj s  Duklou Praha, pričom pri penaltovom rozstrele boli neúspešní v druhom  zápase. „Myslím si, že doterajšie výsledky boli naozaj solídne, lebo sme narazili na silných rivalov či už z Maďarska ale bo Čiech,“ rozhovoril sa jeden z aktérov Martin Dupkala. Nuž, v prvom rade treba, aby sa utriasol káder a práve pri spomínanom výjazde sa dostali k slovu ďalší novici a adepti na farby Tatrana. V dobrom svetle sa ukázali africkí legionári z Nigérie – jeden stopér a jeden krajný hráč – Maduka a Issa Adekunle  ktorý patria do portfólia Trenčína. Z maďarského Videotonu prišiel na skusy Lénárt a z Poľska Wiezik. Ešte stále nie je isté, či k tým, čo odišli z kádra z minulej sezóny, pribudne tiež Hovančík a či sa uchytí Miliutin, ktorý sa ukázal z Lipian. Vyzerá to tak, že niektorí, čo sa uchádzali o miesto na súpiske, nezostanú (A. Leško, Gáborčík, Papp, Obradovič) a to isté sa týka bývalých hráčov Prešova – Macka, Dolného aj Barana. V  rovine rozhodovania je angažovanie Sedláka (utrpel menšie zranenie) a Černáka (mal črevnú virózu a tak obaja zostali doma). V doterajších previerkach dostali šancu i mladíci Grešák, Špyrka, Kraľovič i Slančík sa zdá sa, že by mohli vystužiť súpisku. Nie je vylúčené, že v Tatrane sa ukážu ešte ďalší legionári z Afriky, ale netreba predbiehať. Nateraz je však jasné, že sa končia už rokovania s osvedčeným matadorom Katonom a zrejme obe strany našli spoločnú reč, aby tento špilmacher zostal v Šariši.

M. Dupkala mal v minulom ročníku zdravotné problémy, teraz sa však cíti výborne, no niektorí jeho kmeňoví spoluhráči sa len postupne dostávajú do tempa kvôli rôznym patáliám (Keresteš, Kačala, Luberda).

Na margo menšieho počtu prípravných zápasov, ako niekedy bolo zvykom, tento vyštudovaný lekár riekol: „Je to skôr otázka pre trénera ako pre nás hráčov, ale taký je zámer a my sa musíme podriadiť predstavám kouča. Trénujeme aj dvojfázovo, pričom na rad prichádza i posilňovňa a rozvíjame tak silové parametre. Pravdaže, už myslíme na štart nového ročníka. Úvod máme naozaj ostrý, najprv privítame Slovan a potom cestujeme na pôdu obhajcu titulu zo Žiliny. Pokiaľ ide o pôsobenie v Poprade, je to dané okolnosťami, nič s tým nenarobíme, vnímame to realisticky, hoci naši skalní priaznivci by, pravdaže, boli radšej, keby sa hralo naozaj doma. A či je to pre nás nevýhoda? Nepovedal by som to tak, no ide o kulisu na štadióne, ktorá sa nedá porovnať s prešovskou. Tam to  bola výhoda pre nás a nevýhoda pre súperov, lebo rivalom sa horšie hrá v prostredí, ak cítia a počujú  hlasivky aj  silu publika, ktoré ženie svoj tím. Teraz však celky, ktoré sú v pozícii hostí, ani príliš nevnímajú, že účinkujú vonku,“ dodal M. Dupkala.

Prečítané: 238x