Po postupe plakali niektorí hráči i tréner

07.08.2017, Šéfredaktor
Piatoligová Kamenica n/Cir. privíta fortunaligovú Podbrezovú.

 

Pred rokom spoznal horehronský fortunaligista futbalové prostredie pri Laborci, konkrétne pod Jasenonským hradom, kde nastúpil na pohárový zápas 3. kola (Jasenov – Podbrezová 0:2), v utorok 8. augusta 2017 nastaví šofér autobusu navigačný systém ešte o osem kilometrov východnejšie, do Kamenice nad Cirochou. Domáci piatoligista si pred dvoma týždňami víťazstvom nad FK Humenné (4. liga) vybojoval právo účasti v 2. kole Slovnaft cupu 2017/2018, čím určil, že aj humenský futbalový fanúšik si Podbrezovú pôjde pozrieť na kamenický futbalový štadión.

image

 

Po deväťdesiatich minútach remíza 1:1, v rozstrele úspešnejší Kameničania 4:2... „Celý prvý polčas patril nám, vypracovali sme štyri čisté šance, využitá však bola iba jedna. Humenčania sa snažili kolmými prihrávkami dostať sa do brejkových akcií, ale naša defenzíva na čele s obrancom Suchaničom a brankárom Burdom situácie bravúrne riešila. Po prestávke sme chceli čo najdlhšie udržať čisté konto, po prípade využiť brejk. Taktika sa nám začala rúcať po striedaní záložníka za útočníka, kedy nám už dochádzali sily, z veľkého humenského tlaku vzišlo vyrovnanie, v závere stála na našej strane aj šťastena,“ vrátil sa k stretnutiu, k základnému hraciemu času Slavomír Tokár.

 

Došlo na penaltový rozstrel, ktorý je vždy lotériou. Tá bola šťastná pre Kameničanov... „Musím povedať pravdu, že penalty sme ani netrénovali. Po kope brankára Burdu, ktorý si poradil priam rutinérsky vypukla obrovská radosť.  Niektorí hráči plakali, mňa nevynímajúc, kto prišiel na tento zápas, nemohol ľutovať. Takto sa má bojovať za kamenické farby,“ poznamenal tréner FK Kamenica n/Cir.

 

Ak vo futbale piatoligista porazí štvrtoligistu, nie je to až taká výsledková „bomba“, pri konkrétnosti, že Kamenica nad Cirochou vyradila Humenné však už správa regiónom letela ako víchor... „Aj starí kamenickí funkcionári mi dali za pravdu, že toto tu ešte nebolo! Podmienky oboch klubov sa nedajú porovnať, Humenčania mali nabehané, v závere boli lepší, naša bojovnosť a taktika vychádzajúca z vývoja stretnutia nás doniesla k úspechu,“ konštatoval hrajúci kamenický lodivod.

 

Kameničania sa chystajú na futbalový sviatok. V utorok 8. augusta, výkop je o 17:00 hod... „Znie to až neskutočne. Kamenica nad Cirochou privíta doma Podbrezovú. Hneď po zápase som mal veľa gratulácií, telefonátov, všetci sa chystajú aj teraz, futbalové Humenné, Snina, okolité obce, samozrejme Kameničania. Bude to sviatok,“ dodal Slavomír Tokár.

  

Pred pár dňami už Kamenica n/Cir. vstúpila do sezóny (5. liga, sk. Vihorlatsko – Dukelská) – a ostro. Doma nadelila Sečovskej Polianke „šestku“ (6:0). Podbrezová sa v 3. kole Fortuna ligy dočkala prvých bodov, na svojom štadióne porazila Michalovce 1:0...           

Prečítané: 442x