Ondrej Duda krstným otcom piesne o Snine

11.07.2017, Šéfredaktor
Slovenské „ja“ musel podrobiť rozhodnutiu klubu

Futbal i spoločenské povinnosti – taký bol jún pre Ondreja Dudu. Najskôr mal v pozícii krstného otca oficiálne uviesť do života pieseň o Snine „Najkrajšie miesto na Zemi“, rodné mesto však 9. júna nenavštívil z dôvodu reprezentačných povinností kvalifikačného zápasu Slovenska v Litve. O niekoľko dní jeho materský klub Hertha Berlín rozhodol, že nepomôže mladým Slovákom na majstrovstvách Európy futbalistov do 21 rokov. V zhone začiatku prípravy si predsa len 24. júna našiel chvíľku na autogramiádu v rámci akcie „My sme Snina“, o pár dní sme ho zastihli doma, takpovediac na „otočku“, čo sme využili na rozhovor...

image

Ondrej, stali ste sa krstným otcom piesne o Snine... – Táto informácia ma milo potešila a prekvapila zároveň, o to viac ma mrzí, že som sa v Snine nemohol na krste kvôli reprezentačným povinnostiam „áčka“ zúčastniť. Aspoň prostredníctvom videonáhrávky som sa Sninčanom prihovoril, poďakoval a poprial im aj mestu Snina k oslavám všetko dobré. Vystúpenie na sninskom pódiu ma zachytilo o pár dní neskôr, spojená s ním bola aj autogramiáda.

Európsky futbalový šampionát do 21 rokov v Poľsku je už minulosťou. Slovenským „sokolíkom“ ste pomôcť nemohli, takže ani ukázať sa v Poľsku, v krajine vašej futbalovej kariéry vám umožnené nebolo... – Svoje „ja“ som musel podrobiť rozhodnutiu klubu. Bolo by pekné zahrať si na majstrovstvách Európy, ale na druhej strane som si uvedomoval, že som bol prakticky celý rok zranený a veľa som toho neodohral. Vedenie klubu Hertha Berlín sa rozhodlo, ja som tento verdikt akceptoval. Chlapcom som veľmi fandil, škoda, že to nevyšlo, lebo postup bol veľmi blízko. Potrebovali sme jeden gól navyše.

Slováci ostali pred bránami semifinále, veľa sa diskutovalo o stretnutí Nemecko – Taliansko, ktorého výsledok 0:1 nechal „sokolíkov“ smutných a obaja aktéri zápasu postúpili... – Ešte skôr, ako prišlo rozhodnutie klubu som sa v Herthe so spoluhráčmi rozprával, že sa možno stretneme vo vyraďovacej fáze. Realita bola napokon iná, mladíci z Herthy odchádzali veľmi namotivovaní, keďže stále sa snažia preraziť aj do seniorského „áčka“. Postupový kľúč bol veľmi krutý, doplatili sme na to. Na druhej strane z nadhľadu sa treba pozrieť z opačnej strany, keby sme boli na nemeckom mieste my. Ja som to vnímal ako problém preto, že sa všetky posledné zápasy skupín nehrali v rovnaký deň a rovnaký čas. Vtedy by to bolo bez možnosti hľadania špekulácie.

Slovákov v kvalifikácii na MS v Rusku 2018 čaká 1. septembra ďalšia prekážka: Slovinsko... – Ďalší dôležitý zápas, napokon, ako každý v kvalifikácii. Ak by sme v Litve nevyhrali, v tabuľke by sme boli za Slovincami. Aktuálne sme druhí, hráme doma a potrebujeme vyhrať. Verím, že do Trnavy príde veľa fanúšikov z nášho regiónu, aj zo Sniny a pomôžu nám.

V akom zdravotnom stave sa nachádza Ondrej Duda na začiatku letnej prípravy? – Prvé dva týždne po skončení sezóny som si doprial absolútny futbalový oddych, dovolenku. Tréningový plán mi začal 23. júna a trval do 4. júla. Od štvrtka 6. júla sa pripájal do prípravy mužstva a veľmi sa už teším,- dodal odchovanec sninského futbalu.

Prečítané: 202x