Nowy Sacz - Bardejov 4:0 + HLASY
09.07.2017, Šéfredaktor

Nowy Sacz - Bardejov 4:0 + HLASY

Fotogaléria z prípravného zápasu Sandencia Nowy Sacz - Partizán Bardejov 4:0 (1:0).

Sandencia Nowy Sacz - Partizán Bardejov 4:0 (1:0)

 

Góly: Kolev, Kraczunov, Koszim, Trochin

Partizán: Gmitter - Berežný, Pangrác-Piter, Verčimák, Belunek, Patarocha, Ivanko Macej, Gruca, Ľalík, Hamuľák, Murcko, striedali  Gáborčík, Andraščík, Grohoľ, Góra, Košč, Didik, Sad.

 Sandenciu čaká už v nedeľu 16.7. premiérové vystúpenie v  Ekstraklase. Prvý zápas hrá  na  ihrisku tretieho mužstva minuloročnej tabuľky a  niekoľkonásobného majstra Poľska Lechu Poznaň a tak zápas proti Bardejovčanom  bol vlastne generálkou.

Tréner Partizána sa musel zaobísť bez českého legionára Staška a stále chýbal aj zranený Mário Jacko. Ten sa však už v pondelok zapojí do prípravy. Na ihrisku sa  objavili dve nové tváre. Brankár Tomáš  Gaborčík zo Spišskej Novej Vsi a navrátilec z Popradu stredopoliar Szymon Gruca. Riszard Kužma v úvode stavil na mládež. S kapitánskou páskou nastúpil Ľubomír Pangrác-Piter a v základnej zostave sa objavil aj 18-ročný mládežnícky reprezentant Martin Murcko.

Riszard Kužma (tréner Partizán) : „Mužstvo v prvej polovici dobre realizovalo zadania, ktoré sme pripravili a myslím si, že sme boli favorizovanej Sandencii rovnocenným súperom. V druhom polčase sme jej dovolili ľahko streliť góly a tak výsledok je nepriaznivý. Pre mňa ako trénera i pre mužstvo je výsledok v tom momente menej podstatný. Chcel  by som, aby sa hráči, na základe skúsenosti, ktorú získali s veľmi kvalitným súperom, poučili a skúsenosť využili v budúcnosti. Potom tento zápas bude určite prínosom. „

 

Ľubomír Pangrác–Piter v minulej sezóne nosil kapitánsku pásku v ligovom doraste. Teraz si to vyskúšal aj v A-mužstve: “Myslím si, že výsledok zápasu nezodpovedá hre oboch mužstiev. Bolo to pre nás kruté, neboli sme horší o štyri góly. Bolo niekoľko sporných situácií. Pri penalte to hráč Sandencie spravil šikovne, ale nemusela sa pískať. V prvom polčase sme hrali koncentrovane  a bol to dobrý výkon. Prestriedali sme, ale pred koncom zápasu sme už možno aj nevládali. Odzrkadlilo sa to, že posledné dva týždne sme mali ťažké, trénovali sme dvojfázovo. V závere sme už neboli tak agresívni a nedostupovali sme tak ako sa má. Je však lepšie dostať štyri góly teraz a poučiť sa na chybách, ako nastúpiť do prvého ligového zápasu a tam dostať takúto facku."               

Prečítané: 190x