Neúspech v derby trojnásobne viac mrzí

18.06.2017, Šéfredaktor
Stropkovčanov dlho prenasledovala nečakaná porážka

Niektoré tímy z najvyššej regionálnej futbalovej súťaže si zápasy záverečného kola predohrali o čosi skôr. Mali na to rôzne dôvody. Aj  klasické derby v Stropkove, kde sa predstavil Svidník, sa uskutočnilo  v predstihu. Dohodli sa na tom obaja súperi vzhľadom na to, že ani jednému z mužstiev už nešlo o nejaké podstatné méty a domáci pristúpili na to zrejme aj preto, aby čím skôr mali tento ročník s nevydarenou jarnou fázou za sebou  a mali o čosi väčší priestor na odpočinok. Určite chcú zabudnúť na mnohé negatíva, ktoré ich sprevádzali v odvete a po pauze sa už budú pozerať v ústrety novej sezóne.

image

Derniéru kolektív MŠK Tesla nezvládol a zaknihoval najtesnejšiu porážku. Tá iste mrzí trojnásobne viac, ako s ktorýmkoľvek iným rivalom v tejto súťaži. „To je jasné, veď ide o susediace okresné mestá a toto derby má vždy špecifický náboj. Podľa mňa by však remíza bola spravodlivejšia, rozhodol však gól, ktorý strelili Svidníčania. Do prestávky sme boli lepší my, po zmene strán hostia prevzali iniciatívu,“ rozhovoril sa Peter Jakubčo, ktorý posledné vystúpenie ročníka neabsolvoval, lebo mal stop pre karty (z domáceho tímu absentoval aj Poľák). „Sedieť na tribúne a sledovať počínanie si spoluhráčov nie je nič príjemné, sú to muky, bol som poriadne nervózny.“ Podľa tohto borca veľa šancí v meraní síl nebolo. Lepšie postavený kolektív spod Dukly sa uplatňoval v strede poľa, častejšie mal loptu pod kontrolou. „V prvom polčase sme mali zo dve príležitosti, ale nepodarilo sa nám skórovať.“

Tento výsledok symbolizoval chabú jar Stropkovčanov. Tí sa akosi nevedeli nájsť a výraznejšie prebudiť v sebe víťazného ducha. Dosť sa trápili. „Hrali sme veľmi zle.“ Vstup pritom MŠK Tesla vyšiel, doma si poradil s juniormi Prešova, lenže v ďalšom zápase prišiel šok na pôde beznádejne posledných Pušoviec. S porážkou nikto nerátal. Možno sa pod ňu podpísalo podcenenie súpera, možno ľahkovážnosť alebo slabšia koncentrácia. „Vôbec nám tam nič nevychádzalo, nič sme nehrali. Tam sa to pre nás nepríjemne zlomilo. Odvtedy to šilo dolu vodou, nedokázali sme sa herne nakopnúť, nevytvárali sme si ani šance. V niektorých zápasoch sme poriadne nevystrelili ani na bránu súperov,“ konštatoval kapitán Stropkova. Táto nepríjemná porážka  potom dosť dlho prenasledovala Stropkovčanov. Až po dlhom čase sa predsa len mužstvo čiastočne spamätalo. „Bolo to ešte pred výmenou trénera, ktorý za ten to stav nemohol. Podľa mňa kameňom úrazu je to, že v našom kádri je veľa študentov a to sa negatívne prenáša do futbalu. Na tréningoch nás nebolo veľa, chlapcom kolidovali povinnosti v škole s futbalom.“ Lenže aj v jeseni, ktorá bola podstatne vydarenejšia, to tak bolo, ale predsa sa to podarilo preklenúť. „Lenže v lete počas prípravy a až do septembra sme pokope, chlapci majú ešte čas na futbal až do septembra. V zimnej príprave sa dopláca na to, že mnohí spoluhráči majú skúškové obdobie a nemôžu sa dostatočne venovať tréningovej záťaži. Preto bola odveta menej výrazná.“ Ktorý zápas bol najvydarenejší v tomto roku? „Myslím si, že s Bardejovskou Novou Vsou sme zahrali najlepšie, hoci sme len remizovali. Prepadákom bolo zase vystúpenie v Pušovciach,“ poznamenal Peter Jakubčo.

Prečítané: 160x