Naposledy prehrali 9. apríla

11.07.2017, Šéfredaktor
Radvanská séria má hodnotu deviatich zápasov

TJ Družstevník Radvaň n/L. ťahá aj po skončení sezóny (4. liga, sk. Sever) zaujímavú sériu. Naposledy prehrali ešte 9. apríla, aj táto séria znamenala, že odveta bola v radvanskom podaní podstatne úspešnejšia než jesenná časť sezóny. Prípravu na stretnutie mali na starosti dvaja - tréningový cyklus viedol harcovník Ruslan Ljubarskij, v „majstrákoch“ bol na trávniku, taktikou a úlohou kouča z lavičky sa zaoberal Michal Svičin, v civile starosta obce.

image

 

Odohrali ste síce o dva zápasy menej, ale získali o sedem bodov viac... – Podstatný rozdiel bol, že sme prestali strácať body na svojom trávniku. Keď sa k tomu pridali aj zápisy na ihrisku súpera, vznikla pekná deväťzápasová séria. Spravili sme si „poriadok“ v tabuľke, a ak by sme nemali smolu, lebo remízy v Raslaviciach, Dlhom Klčove či Pakostove sa málili, nespokojnosť bola v Záhradnom, kde sme nemali prehrať, naopak žiadalo sa bodovať naplno. Ak u súpera remizujete, je to síce pekné, ale tri remízy znamenajú presne toľko, čo víťazstvo v jednom stretnutí. V týchto zápasoch sme boli na trávniku jednoznačne lepší, bodíky nám prepadli pomedzi prsty, ale aj za nerozhodné výsledky Bohu vďaka. Neprehrávali sme, väčšinou nám do tabuľky vždy čosi pribudlo, s jarnou časťou som teda spokojný.

Radvanský káder prešiel obmenou, viacero nových tvárí (Pundžák, Zubko, Paľo, Matús, Burda a i.) kabínu omladilo... – Z vlastných radov sa vrátil Beták, podobne aj Burda, škoda, že ho pribrzdilo zranenie, ostatné zmeny boli vynútené, keďže odišiel Paraska, ktorého nahradiť bolo veľmi náročné. Stavili sme na mladých chlapcov, musia sa ešte futbalovo veľa učiť, ale sú draví, zanietení. Nesporný talent predviedol Paľo, ak bude brať futbal naďalej vážne, isto o ňom budeme ešte veľa počuť. Vďaka klubom, lebo nám pred jarou vyšli v ústrety, prišli Zubko z Vranova, Pundžák zo Stropkova a Matús zo Sniny. Chceli šancu využiť, stále hrať, čo je pre trénera vždy iba dobré. Ak by sme neboli tak vzdialenostne tak excentrickí, tréningová činnosť by bola početnejšia, čo by malo na hru i výsledky ešte výraznejší dopad.

V úvode jarnej časti ste vzbudili záujem verejnosti v derby na ihrisku Pri mlyne: Humenné – Radvaň n/L. 1:2... – Úprimne poviem, že derby som vnímal normálne. Už sa pokladám za skúseného futbalového harcovníka, očakával som v tom zápase všeličo – rozhodnúť mohli maličkosti. Na druhej strane sú práve derby zápasy miazgou futbalu, rozpráva sa o nich najdlhšie. Oba tímy sa poznali, dôležité bolo, kto koho čím prekvapí. Nám sa to podarilo, pozmenili sme hráčske posty, skórovali dvakrát, inkasovali iba raz, futbal však kvalitou ohromujúci nebol. Musím ale dodať, že doviezť tri body z Humenného pre klub, akým sme my, vždy poteší.                   

Ďalší veľký výsledok sa vám už nepodaril. Domáca prehra so Šar. Michaľanmi 2:3 bola napokon jediným jarným zakopnutím pred radvanskými divákmi... I keď sme prehrali, hneď po stretnutí som chlapcom povedal, že si vážim najmä náš výkon. Do odvety sa Šarišania ešte posilnili, chceli prejsť súťažou bez straty kvetinky, i keď každý na nich poľoval. Kvalitný súper chcel hrať útočný futbal, ku cti našich hráčov slúžilo, sa ho nezľakli, chceli sa o body na trávniku pobiť. Šťastie však stálo na strane hostí – dvakrát sme inkasovali tečovanými strelkami, nevyužité ostali naše tutovky. Tréner Šarišanov uznal, že vyhrali šťastne, diváci po stretnutí tvrdili, že za posledné roky videli najkvalitnejší futbal.

Prehra v Záhradnom 0:1 sa udiala 9. apríla 2017. Odvtedy však už trpkosť výsledku Radvančania neokúsili... – Už som spomínal, že po veľmi dobrom výkone sme prehrali 0:1, čo ma veľmi mrzelo. Cítil som, že herne sa dvíhame, produkujeme rýchly a kombinačný futbal, ktorý na súpera platí. Kostru držal Ruslan Ljubarskij, okolo neho ofenzívne Kuzma, Ondica, Legdan, chytili sa mladíci, obranné rady držali Horvat, Lojan, istotou boli brankári Diňa i Vaško. V niektorých zápasoch sme museli využiť aj „vlastné“ zdroje, pomáhali synovia. Síce nie so širokým kádrom, ale ukázali sme, že futbal hrať vieme. Mal som teda tušenie, že druhú polovicu jari môžeme zvládnuť, aj sa stalo, i keď to mohlo byť aj lepšie.

Deväť stretnutí bez prehry, doma päť víťazstiev, vonku štyri prehry. Ktorý zápas bol najlepší, ktorý najnáročnejší? – Za najlepší zápas výhra nad Kračúnovcami 4:1, najťažšia bola remíza v Spišskom Podhradí 2:2. Domáci spolu pravidelne trénujú, vynikajúca hracia plocha, štyri góly, emócie, naše zranenie, to všetko tento zápas ešte podčiarklo,- dodal Michal Svičin.

Prečítané: 93x