Najprv hody, potom suchoty

16.06.2017, Šéfredaktor
Župčany zvládli rozdielne dva zápasy v tesnom slede

V amatérskom futbale nie sú výnimkou aj predohrávky, hoci tréneri i hráči sa im vyhýbajú, pokiaľ sa dá, lebo zohnať borcov na stretnutie  počas pracovného dňa nie je jednoduché. Ani zhustený program nerobí „dobre“ aktérom, ktorí predsa len nie sú takí trénovaní a nemajú primerané podmienky na regeneráciu. Preto aj dosť prekvapilo, keď v piatoligovej súťaži v skupine Šarišskej si Župčany trúfli na dve vystúpenia v krátkom časovom slede. Najprv v piatok hostili Bardejov-Dlhú Lúku v predohrávke 25. kola a o dva dni sa predstavili na ihrisku Kendíc v rámci 24. kola.

image

„Pohnútka na predohrávku vyšla z našej strany, lebo v čase konania tohto duelu podľa vyžrebovania sme mali troch chlapcov preč, lebo reprezentovali Slovensko na majstrovstvách Európy v malom futbale. Išlo o Beliša, Krempaského a Lipku a navyše ďalší štyria hráči museli vycestovať do Česka.  Preto sme sa dohodli so súperom na skoršom odohraní tohto stretnutia. Vyšiel nám v ústrety, za čo mu patrí naša vďaka,“ podotkol tréner TJ Družstevník Vladimír Dzurja.

Nováčik  nastrieľal Bardejpvu-Dlhej Lúke osem gólov, inkasoval štyri, takže divák si prišiel na svoje. Bol to však duel z kategórie „bláznivých“. Vyskytli sa dve penalty, vlastný gól a okrem toho výhru zariadili pre domácich dvaja štvorgóloví strelci -  Daniel Petruška a Kravec. Ešte v prvom polčase najprv viedli domáci, potom zase hostia, ale víťaz už do prestávky získal dvojgólový náskok. Lenže po zmene strán kolektív TJ Slovan dokázal vyrovnať. Potom sa však znovu rozbehli hostitelia, ktorí strelili ešte štyri zásahy. „Zápasy by som rozdelil na  štvrtiny. Najprv sme sa ujali vedenia, no akosi sme sa uspokojili. Potom prišiel náš vlastenec, zostali sme prekvapení a vzápätí prišiel ďalší úder. Našťastie bolo horúco a tak prišla k slovu prestávka na občerstvenie. Vtedy sme si vysvetlili, že futbal sa nehrá len pár minút, ale celý zápas. To zabralo a otočili sme po troch góloch  priebežný stav. Cez prestávku sme si hovorili, že treba pokračovať ďalej, lenže horúčava akoby chlapcom uškodila, mysleli si, že súper sa sám poddá. Stal sa však pravý opak, vstúpili sme do druhého polčasu voľnejšie, nepremenili sme šance a potom hostia využili naše chyby a vyrovnali. Znovu bola občerstvovacia prestávka, v ktorej sme  zase museli prehovoriť do duše. Potom sme sa opäť naštartovali a už sa to aj fanúšikom páčilo. Bol to zápas, po akom divák túži – padlo veľa gólov.“

Župčany na jar viackrát dokázali, že im chutia vysoké víťazstva. Niekedy sa im však prihodilo aj to, že neposlali ani raz loptu do siete súpera. „Po dlhšom čase sa stalo to, že hráči na daných postoch si plnili úlohy. Útočníci sa konečne prebudili a strieľali, kým obrancovia hlavne  bránili.“ Po hodoch však prišlo bolenie brucha a v Kendiciach Župčany ani raz neskórovali. Avšak ani domáci.  Suchoty hostí o čosi viac prekvapili, ale nebolo by to určite tým, že by tréner vzhľadom na to, že predtým v kendickom futbale pôsobil, nabádal svojich zverencov, aby rivala šetrili. „Na Slovensku nie je vari žiadne mužstvo, ktoré by si dovolilo hrať v piatok a nedeľu súťažné zápasy. Jednak kádre sú oklieštené a okrem toho regeneračné možnosti sú podstatne slabšie. Okrem toho časť hráčov trávila sobotu na svadbách... To všetko sa odzrkadlilo na pohybe  i hre, hráči cítili predošlý duel v teplom počasí, preto pohyb nebol dostatočný a rovnako tak presnosť prihrávok haprovala.“  Počas uplynulého víkendu mal nováčik voľno a teraz sa hotuje na posledné vystúpenie na pôde víťaza súťaže v Gerlachove. „Dosiaľ sme na jar neprehrali a radi by sme uhrali dobrý výsledok aj vo finiši u lídra. V jeseni sme doma s ním 0:3 prehrali a preto by sme sa chceli športovo revanšovať, hoci víťaz súťaže bude chcieť osláviť triumf výhrou. Lenže chceli by sme mu to znepríjemniť," dodal V. Dzurja.

Prečítané: 203x