Na menšej ploche strácajú futbalový apetít

13.09.2017, Šéfredaktor
Spišské Podhradie ukazuje dve tváre

Určite medzi menej čakávané výsledky v uplynulom štvrtoligovom kole v skupine Sever patril ten, ktorý sa zrodil na ihrisku Ptičieho. Nováčik zaknihoval iba druhú výhru v aktuálnom ročníku, keď si poradil s kvalitným súperom zo Spišského Podhradia. Tím MŠK bol miernym favoritom, no svoju úlohu nepotvrdil. Mal smolu aj v tom, že zahodil pokutový kop, čo bol jeden z dôležitých momentov prehraného vystúpenia. Domáci po niečo viac ako polhodine viedli 2:0 a vtedy položili základ svojho úspechu.

image

Smutný bol tréner hostí Jozef Komara, ktorý videl porážku v tomto meraní síl v širších súvislostiach. „Ukazujeme dve tváre. So silnými súpermi na hracej ploche, ktorá má optimálne rozmery, je to dobré a naša hra má – povedal by som – až treťoligové parametre. Akonáhle však hráme na ihrisku menších rozmerov a aj menej kvalitných, zaostávame. Neviem, či je to v hlavách, ale jednoducho hráči stratia správny futbalový apetít. Potom sa nakopia nedostatky a prehrávame  vlastne v myšlienkach už na začiatku duelu. Tým však nechcem znižovať kvalitu rivalov,  problém vidím hlavne v myslení zverencov. Futbal sa predsa musí hrať všade bez ohľadu na to, v akom stave je hracia plocha. Krajšiu tvár sme predsa už niekoľkokrát ukázali, či už proti Finticiam, doma s popradským béčkom, s Ľuboticami, v Gerlachove, kde sme si počínali potvorene a kvalitne. Avšak v prostredí súperov, ktorí trošku hrajú tvrdšie a domáca plocha má menšie rozmery, je to celkom iné.“ Kouč narážal zrejme  napríklad i na duely v Radvani nad Laborcom i Zámutove. „Tam sme si to prehrali sami. Namiesto vedenia 4:1 do prestávky sme vyhrávali iba tesne a prehrali sme.“

Viacerí tréneri súperov sa o hre Spišského Podhradia vyjadrovali pochvalne. Preto iste aj priaznivci Spišiakov očakávali, že budú v tabuľke vyššie než v strede pelotónu. „Mrzí ma to, lebo ak si odmyslíme vyspelosť Humenného, eufóriu Gerlachova, kvalitu Soli, Záhradného, Kračúnoviec, tak som si myslel, že sa do päťky vojdeme a niekoho vytlačíme. Lenže momentálne je opak pravdou. Verím však, že nás nakopnú nastávajúce duely. Už vo štvrtok predohrávame stretnutie s Raslavicami a potom hráme s Pušovcami. Očakávam jednoznačne  šesťbodový zisk. Potom ideme do Záhradného, kde nás čaká náročná šichta a nemáme veľké oči. Doma hostíme silné Kračúnovce, hráme v Humennom, takže musíme naozaj zabrať, aby sme si postavenie vylepšili. Avšak náš herný prejav sa musí všade zlepšiť, nielen na štandardných ihriskách,“ dodal tréner Jozef Komara.

Naznačil, že v lete sa káder Sp. Podhradia napriek odchodom niektorých hráčov , ktorí však neboli ťahúňmi, skvalitnil. „Prišiel Dárius Vandraško, ktorý bol v Spišskej Novej Vsi či v Liptovskom Mikuláši a má primerané skúsenosti i parametre. Škoda, že naposledy nezužitkoval pokutový kop a vzápätí sme zahodili ešte aj tutovku. Lenže tomu sa nikto nevyhne, futbal je predsa o chybách. V uplynulom zápase sme ich urobili viac, preto sme neobstáli a zaslúžene prehrali,“ pripomenul kormidelník Sp. Podhradia.

Prečítané: 187x