Memedovič: „5:2 je dobre, ale radšej 2:0“

08.08.2017, Šéfredaktor
Víťazstvo humenského trénera potešilo, mrzeli dva inkasované góly.

V regióne pod Vihorlatom bolo na programe štvrtoligové derby (skupina Sever) Humenné – Ptičie. Do areálu štadióna Pri mlyne si našlo cestu takmer päťsto priaznivcov futbalu, sledovali humenskú cestu k víťazstvu, videli sedem gólov.    

image

Pre trénera Punišu Memedoviča to bola premiéra na humenskom trávniku. Ako ju hodnotí? – „Ofenzíva bola lepšia ako obranná činnosť, na druhej strane by ma viac potešil výsledok 2:0. Ak by sme si udržali čisté konto a aspoň dvakrát skórovali, bolo by to pre môj trénerský úsudok lepšie. Stále však ešte iba spoločne začíname, určite dokážeme hrať lepšie. Prišli noví hráči, potrebujeme sa zohrať, ale kvalitu rozhodne máme,“ konštatoval srbský tréner v humenských farbách.

 

Po troch kolách majú Humenčania sedem bodov, práve z ptičanských kopačiek inkasovali prvé dva góly sezóny. „Hačurom“ však dva presné zásahy nestačili ani na zisk bodu. Inkasovaných päť gólov je aj medzi „bratmi“ veľa... – „Domáci boli lepším mužstvom, kombinačne, zaslúžene vyhrali. My sa ešte stále herne hľadáme, skladáme, nie je to ideálne. Aj sme úvod sezóny v takomto resumé trochu očakávali, rátame, že futbalovo i výsledkovo sa pozdvihneme v štvrtom – piatom kole. Zabojovali sme, verím, že výsledky aj v náš prospech postupne prídu,“ vyjadril prianie Lukáš Gabák. Po hodine hry prehrávali Ptičania iba 2:3 a živili iskierku nádeje... – „Mali sme ju, ale ukázalo sa, že niektorí hráči, ktorí túto súťaž ešte nehrali, takticky situácie nezvládajú. Súpera sme v ofenzíve nechávali bez kontroly, bez dôsledného dostupovania a to sa nám logicky vypomstilo. Mladší chlapci sa ešte iba učia, aj to však treba,“ dodal hrajúci tréner.

V stredu majú Ptičania na programe Slovnaft cup. Kým súťažne zatiaľ stále čakajú na bodový zápis, v 2. kole privítajú doma Medzev, ktorý medzi „južanmi“ nestratil po troch kolách ani bodík. Súboj štvrtoligistov Sever verzus Juh z opačných pólov tabuľky... – „Opäť nebudeme kompletní, ale každý kvalitný zápas je pre nás dobrou školou a možnosťou rýchlejšie sa zohrať. Vopred sa nevzdávame, aj v pohári sa môžeme zviditeľniť,“ poznamenal Lukáš Gabák.

 

Resumé 3. kola:

FK Humenné – Ptičie 5:2 (2:1)

Góly: 49. (PK) a 85. Sališ, 15. Manojlovič, 42. Radovanovič, 67. Komjatý - 30. a 54. (PK) Pavlulik.        

Prečítané: 178x