Lídra si prečítali a eliminovali

19.04.2017, Šéfredaktor

Ťažko povedať, kto mal väčšiu radosť po uplynulom šlágri štvrtoligovej súťaže v skupine Sever na ihrisku Kračúnoviec, kde sa predstavil líder zo Záhradného. Domáci vedúci tím súťaže pokorili najtesnejším rozdielom, no je isté, že rovnaký blažený pocit zalial na diaľku aj Šarišské Michaľany na druhej pozícii. Jeden z najvážnejších kandidátov na postup si značne vylepšil svoje vyhliadky.

image

Kolektív ŠK utrpel v tomto ročníku len  druhú porážku, ktorá neprišla práve vhod, ale na druhej strane do konca zápolení je ešte ďaleko na to, aby táto strata bola rozhodujúca z hľadiska vyhliadok na získanie konečnej prvej priečky v pelotóne. V prvom vzájomnom stretnutí v jeseni Záhradné hladko rozdrvilo suseda. Hráči OFK Tatran sa však z tohto výprasku poučili a vyplatilo sa im to. „Sme tretí v tabuľke, takže máme svoju silu a navyše naše doterajšie výsledky, ktoré sme dosiahli na jar, keď sme štyri razy vyhrali a iba raz prehrali,  tiež o niečom svedčia. Preto sme si verili, hoci zároveň aj rešpektovali kvalitu a vyspelosť rivala,“ rozhovoril sa tréner hostiteľov Jozef Motýľ a naznačil, že pred týmto meraním síl bolo treba dôkladne sa na silného rivala nachystať. „Pri určovaní taktiky som vychádzal zo stretnutia, v ktorom sme dostali nakladačku. Súpera som si naštudoval a pripravil taký spôsob hry, ktorý by mal na Záhradné platiť. Boli sme odhodlaní a zdravo sebavedomí, nepripúšťali sme si možnosť, že by sme mohli zlyhať. Treba však povedať aj to, že hostia v ofenzíve neukázali veľmi veľa, tuším len raz vystrelili na našu bránu, aj to propagačne.  V poli si počínali vyspelo, bolo vidno, že ich bilancia nie je  náhodná a majú svoju silu. Lenže pred našou šestnástkou sme ich do ničoho vážnejšieho  nepustili.“ Zaujímalo nás, čo predovšetkým mienili Kračúnovčania eliminovať, aby obstáli? „Súper disponuje naozaj výbornými hráčmi na každom poste, ale štýl futbalu, ktorý forsírujú, je pomerne jednoduchý na niekoľko prihrávok bez zbytočného špekulovania. Pomocou účelných narážačiek sa snažia dostať čím skôr do útočnej akcie. Lenže my sme vedeli, že máme naozaj kvalitnú defenzívu, lebo hoci sme dostali dosiaľ devätnásť gólov, dvanásť z nich sme inkasovali v troch zápasoch – v Záhradnom,  Šarišských Michaľanoch a doma s Ľuboticami. Viackrát sme však mali čisté konto a to aj v stretnutiach vonku.“

Hoci hostitelia strelili iba jeden gól po nacvičenom signáli po rohovom kope (ten im vyšiel už aj predtým), keď lopta smerovala na prednú žrď a domáci hráč ju po dobrom nábehu hlavou usmernil do siete,  mali ešte zo dve-tri šance. „Rozhodca dosť púšťal hru, nekúskoval ju, niekedy sa hosťom nepáčili tvrdšie zákroky, ale celkove stretnutie malo potrebný náboj. Pravdaže, porážku niesli hostia ťažko, predsa len dosiať boli zvyknutí na úspešné výsledky, no tentoraz zostali na našom štíte. Myslím si však, že ich nervozita nebola namieste, lebo herne nepredviedli nič mimoriadne a to sa týkalo hlavne absencie možností na skórovanie. V tejto činnosti sme ich prevýšili. Druhý polčas ovplyvnilo aj počasie, silný vietor, v závere súper mal aktivitu na svojich kopačkách, ale žiadnu možnosť na zvrat sme mu neponúkli,“ spomenul Jozef Motýľ. S bilanciou svojich zverencov v tomto roku je spokojný a keby mal poruke všetkých hráčov, tak aj v Medzilaborciach by si trúfol na iný výsledok. „Hoci  náhradníci a mladí nesklamali, predsa zavážilo to, že sme urobili sme hrubé chyby. I keď sme v závere vyrovnali nepriaznivý stav, predsa sme ešte raz inkasovali. Ak mám hodnotiť najlepší doterajší výkon, tak určite to bol tento proti  Záhradnému, hoci aj v Ľuboticiach to nebolo zlé. Lenže predsa len kvalita lídra nás postavila pred inú úlohu, ktorú sme zvládli,“ pridal postreh kormidelník OFK Tatran.

Prečítané: 201x